99183
16:14 5.112021

Закарпатські митники виявили підроблення документів із заниження вартості товару

Події 1068

У ході проведення перевірочних заходів співробітниками управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці спільно з Департаментом боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Державної митної служби України встановлено, що вартість вантажу «сантехнічні вироби в асортименті» у п’ять разів занижена, аби уникнути повної сплати податків.

Це при тому, що даний товар оформлювався на двох митницях України – Закарпатській і Київській, де спритні ділки «примудрилися» зазначити у документах різну фактурну вартість імпортного товару.

Так, під здійснення час митних формальностей на митному посту «Тиса», що на українсько-угорському кордоні, було подано інвойс на товар «сантехнічні вироби в асортименті», вартістю 25 тис доларів. А вже через кілька днів на митному посту «Західний» Київської митниці ціна товару дещо «зросла» – 32,4 тис доларів.

Ситуацію прояснила відповідь італійських митних органів, де чітко зазначено, що згідно з експортною декларацією справжня ціна вказаної сантехніки складала майже 133 тис євро, що за курсом НБУ становить понад 4,1 млн грн.

Нестиковка у документах виявилася і щодо відправника та продавця товару – у «липових» документах зазначалася турецька фірма, а насправді експортером був італійський виробник. Так само і щодо одержувача та покупця неправдиві відомості – у поданих митниці документах зазначалося столичне підприємство, а насправді – одеська компанія.

Отже, як підставу для переміщення товару «сантехнічні вироби в асортименті», вагою 17,3 тон, через митний кордон України було надано підроблені документи, що містять неправдиві дані щодо вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача.

За даним фактом складено протокол про порушення митних правил за частиною 1 статті 483 Митного кодексу України, санкції якої передбачають накладення штрафу в розмірі 100 % вартості цих товарів з їх конфіскацією.

Про це повідомляє Закарпатська митниця.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне