99116
12:55 4.112021

Поліовірус на Закарпатті: інфіковано вже п’ятеро дітей

Події 11987

Від небезпечного вірусу постраждало п’ятеро дітей. Усі вони не мали планових щеплень.

Вікторія Тимчик. Фото пресслужба Закарпатської ОДА

Мова йде про два різні осередки, де виявили випадки інфікування поліовірусом, повідомляють епідеміологи.

Перший випадок інфікування зафіксували у 12-річної дівчинки з Тячівського району Закарпатської області. Дитину паралізувало. У школярки спочатку з’явилися розлади шлунка і гарячка, а потім їй відняло ногу. Дівчинку шпиталізували запідозривши поліомієліт, адже вона була не щеплена. Лабораторія ВОЗ у Фінляндії діагноз підтвердила.

«Інфікована дитина не мала щеплень. Зараз вона потребує відновлення та реабілітації й перебуває під наглядом лікарів. За результатами виявлення цього випадку було проведене епідрозслідування. Серед осіб, що контактували з дитиною, інфікованих поліовірусом не виявлено», – підкреслила Вікторія Тимчик, головна епідеміологиня області.

Вона також зазначила, що востаннє такі випадки позитивного вакцинного типу поліовірусу на Закарпатті реєстрували саме у 2015 році. Цьому передували дуже низькі показники охоплення вакцинацією серед дітей. Зараз у зоні високого ризику знаходяться діти до 1 року, батькам потрібно звернутися до сімейних лікарів і отримати щеплення. За словами медиків, вакцина проти поліомієліту у Закарпатській області є у достатній кількості.

У родині інфікованої дівчинки ще двоє невакцинованих дітей. Батьки дозволили їх щепити, після паралічу доньки.

Випадок інфікування вакциноасоційованим вірусом поліомієліту І типу 12-річної дитини не пов’язаний із розслідуванням випадку паралічу, викликаного поліовірусом у невакцинованої дитини з Рівненської області.

Проте у ході розслідування було виявлено інший осередок – його локалізацію епідеміологи та медики краю, не називають з етичних міркувань.

У чотирьох дітей, які мали контакти із інфікованою дитиною з Рівненщини, підтвердили поліовірус ІІ типу.

Проте лікарі не повідомляють подробиць того, як діти із Закарпаття отримали контакт з дитиною з Рівненщини.

За інформацією Вікторії Тимчик, за медичною допомогою батьки дітей не зверталися, наразі вони перебувають вдома під контролем сімейної лікарки та наглядом батьків. Жодна дитина, так само як і в першому випадку, не мала щеплення від поліомієліту.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне