98877
13:18 29.102021

На Закарпатті підозрюють експосадовця за масштабне забруднення ґрунтів і понад 34 млн грн збитків

Події 1537

За процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури колишньому головному інженеру ТОВ «Прикарпатзахідтранс» повідомлено про підозру у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

За інформацією слідства, протягом 2018-2019 років, унаслідок часткового демонтажу підземних резервуарів нафтопродуктопроводу «Самара – Західний напрямок», через неналежне виконання службовцем своїх посадових обов’язків допущено потрапляння нафтопродуктів у ґрунти. Йдеться про територію розташування платформи об’єкту в межах с. Росош на Свалявщині.

Висновком експерта підтверджено наявність забруднення на території площею понад 10 тис. кв. м, де вміст нафтопродуктів у ґрунті майже в сотню разів перевищував допустиму норму. На іншій ділянці – площею понад 8 тис. кв. м – забруднення перевищувало фонові показники у майже 300 разів. Речовини, що просочились до ґрунтів, класифікують як надзвичайно небезпечні. Завдана екологічній безпеці шкода, за результатами експертизи, склала понад 34 млн грн.

Забруднення сталося під час виконання земляних робіт на платформі нафтопродуктопроводу. При цьому діючий на той момент головний інженер товариства не вжив необхідних заходів для своєчасної і належної утилізації відходів нафтопродуктів та їх знешкодження.

Крім цього, триває досудове розслідування за фактом безпосереднього забруднення вищевказаної земельної ділянки. Слідство здійснюють співробітники Управління СБУ в Закарпатській області за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Про це повідомляє пресслужба Закарпатської обласної прокуратури.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне