97829
10:16 6.102021

В Україні виписали перший штраф через систему WIM за порушення габаритно-вагових норм

Події 2072

В Україні 1 жовтня офіційно розпочала роботу система автоматичної фіксації порушень габаритно-вагових норм у русі Weight-in-Motion (WIM). Про це було заявлено заздалегідь, але власники великовантажів не прислухалися до уряду країни. В результаті першого порушника було зафіксовано через півгодини після запуску системи, він отримав максимальний штраф.

Вантажівку із зайвою вагою зафіксував WIM-комплекс, розташований на автодорозі Н-08 в Запорізькій області. Загальна вага автопоїзда перевищила допустиму норму на 39%. Якщо говорити в цифрах, то перевантаження загальної маси становило 16 тонн, а навантаження на осі – 14 тонн.

На підставі отриманих від WIM-комплексу даних, інспектори центру обробки даних Державної служби України з безпеки на транспорті, сформували постанову і відправили її поштою власнику автомобіля. Сума штрафу становить 51 000 гривень. Якщо він не погасить його протягом 10 днів, то сума подвоїться і дані порушника будуть передані у виконавчу службу.

Нагадаємо, що ваговий контроль фур здійснюється за допомогою спеціальних датчиків, вбудованих в дорожнє полотно. Камери, розташовані на стійках, фіксують габарити і номер автомобіля. Потім всі ці цифри зіставляються системою і виводиться допустима цифра по масі. У разі виявлення невідповідності, дані передаються у відомство, співробітники якого перевіряють їх і формують постанову. Сума стягнення залежить від відсотка перевантаження і варіюється від 8500 до 51 000 грн.

Джерело

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне