96034
15:45 27.082021

На Закарпатті підприємство заплатить державі 29743,75 грн. за невиконання нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю

Події 1389

Закарпатський окружний адміністративний суд задовольнив позов Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту до Товариства з обмеженою відповідальністю та стягнув з відповідача адміністративно-господарські санкції у розмірі 29743,75 грн. і пеню у розмірі 83,30 грн. за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Суд встановив, що Закарпатським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів за результатами звіту відповідача зроблено висновок про невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, як це передбачено Законом України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.

Цей закон визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість особам з інвалідністю ефективно реалізувати права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями і інтересами.

Суд зазначив, що згідно нормативів відповідач мав працевлаштувати одну особу, якій відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність, проте цього не зробив.

Вищезазначений закон передбачає, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих осіб з інвалідністю менша, ніж установлено нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте такою особою. Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені.

Зважаючи на зазначене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими.

З текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 260/1583/21.

Про це інформує Закарпатський окружний адміністративний суд.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне