https://rx.ua
81564
13:55 28.102020

Знищення Андріївського водосховища, призвело до збитків рибному господарству

Події 643

27 жовтня 2020 року в результаті спільного рибоохоронного рейду посадовими особами Закарпатського рибоохоронного патруля та Державної екологічної інспекції у Закарпатській області встановлено факт порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів: повний спуск Андріївського водосховища без вжиття заходів збереження середовища існування та відтворення водних біоресурсів.

Посадовими особами рейдової групи проведено розрахунок розміру збитків, заподіяних рибному господарству відповідно до Методики розрахунку збитків, заподіяних рибному господарству внаслідок порушення правил рибальства та охорони водних живих ресурсів, затвердженою спільним наказом Мінагрополітики та Мінприроди від 12.07.2004 № 248/273. Розмір збитків рибному господарству завданий порушенням законодавства становить 318,9 тис. грн.

Матеріали готуються для передачі до органів прокуратури для встановлення винних осіб та стягнення завданих рибному господарству збитків.

Закарпатській рибоохоронний патруль нагадує, що у відповідності до статті 39 Закону України “Про тваринний світ”, підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу, зобов’язані забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин.

Згідно із статтею 17 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», при розміщенні, проектуванні, будівництві, реконструкції, технічному переоснащенні та введенні в експлуатацію підприємств, споруд, інших об’єктів, при проведенні різних робіт на землях водного фонду, які можуть негативно впливати на стан водних біоресурсів, виконавці таких робіт зобов’язані виконувати заходи щодо збереження сприятливих умов для існування, відтворення, міграції та зимівлі водних біоресурсів, а також забезпечувати недоторканність ділянок, що становлять особливу цінність для охорони і відтворення водних біоресурсів. Рівень води в рибогосподарських водних об’єктах має бути достатнім для забезпечення природного відтворення та життєдіяльності гідробіонтів. Підвищення або зниження рівня води у водних об’єктах погоджується з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне