75265
21:38 17.062020

Голова Закарпатської ОДА про ситуацію з COVID-19

Події 4387

«На жаль, статистика невтішна. Сьогодні Закарпатська область отримала антирекорд по кількості інфікованих – 82 людини. На 09:00 ми маємо 1808 підтверджених випадків за весь період, який ми досліджуємо. Загалом маємо 342 медичних працівника і 112 дітей. Це небезпечний рівень. Щодо статистики по смертності, то загальноукраїнський рівень ми не перевищуємо, це 2,4%, проте на сьогодні маємо вже підтверджені 4 смерті інфікованих на COVID-19», – розповів керівник області.

Якщо, до прикладу в Ужгороді та Мукачеві кількість інфікованих починає падати, то в Міжгірському, Свалявському та Великоберезнянському районах – навпаки, відбувається ріст захворюваності. Причина, зокрема, нехтування елементарними нормами карантинних обмежень. Закарпатці перестали носити маски, дотримуватися соціального дистанціювання, беруть участь у масових заходах: весіллях, похованнях, інших релігійних зібраннях.

Як повідомив Олексій Петров, наразі Закарпаття перейшло на третю фазу розповсюдження вірусу, коли хвороба передається між місцевими мешканцями. Небезпека полягає у тому, що може відбутися критичне перезавантаження лікарень. Станом на сьогодні в області до 50% завантажені медзаклади першої хвилі.

В області фіксують невеликі спалахи коронавірусу в багатьох населених пунктах.

Є необхідність посилювати адміністративний вплив на порушників карантинних обмежень щодо носіння масок, дотримання соціальної дистанції, дезінфекції рук. Про це вчора наголосив і Міністр охорони здоров’я та Прем’єр-міністр під час засідання державної комісії ТЕБ та НС.

«Будемо повертатись до серйозних обмежень. Це, в першу чергу, стосується дитячих садочків, через високу статистику інфікування дітей. Є питання щодо роботи муніципального транспорту: поки що ми не вирішили, чи будемо обмежувати. Але разом із представниками Головного управління Національної поліції області та Держпродспоживслужбою будемо проводити масові рейди задля виявлення порушень під час перевезення людей муніципальним транспортом.

Крім того, на в’їзд до області та в містах, де є спалахи, будуть встановлені контрольні блок-пости з використанням температурного скринінгу та опитування. На них чергуватимуть представники нацполіції для того, щоб обмежити в’їзд, особливо на ті території і в ті населені пункти, де ми маємо спалахи», – повідомив Олексій Петров.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне