Правоохоронці наполягають на якісному і оперативному впровадженні міською радою системи відеонагляду в Ужгороді

Опубліковано: | Переглядів: 204
 • Поділіться із друзями:

Питання нагального забезпечення Ужгорода якісною системою відеозабезпечення уже не перший рік піднімається правоохоронними органами краю.

Очевидно, що оснащення вулиць, будівель, споруд, прибудинкових територій та місць масового скупчення громадян камерами відеонагляду, не тільки сприятиме розкриттю злочинів, а й упереджуватиме вчинення нових.

Як показало вивчення, тільки за минулий рік, у громадських містах Ужгорода скоєно 431 злочин, з яких 84 – тяжкі та особливо тяжкі. У 135 провадженнях, станом на кінець року кінцеве рішення не прийнято. Зазвичай, переважна більшість кримінальних правопорушень носить латентний (прихований) характер, тобто при їх вчиненні відсутні свідки події, тощо, що в свою чергу, унеможливлює забезпечення своєчасного, повного та об’єктивного розслідування таких кримінальних правопорушень.

Наразі, в обласному центрі Закарпаття склалась ситуація, при якій, з анонсованого міською радою  забезпечення міста двохстами камерами, фактично функціонують тільки близько третини.

Згідно повідомлення міської влади Ужгорода, дані камери повинні бути оснащені відеоаналітикою, здатністю розпізнавати обличчя та читати автомобільні номери незалежно від пори доби. Натомість, встановлені камери є суто оглядовими (без вищеописаних можливостей).

Ще близько 30 камер спостереження наразі використовуються правоохоронцями за добровільної згоди приватних підприємців.

При тому, що із загальної кількості встановленого обладнання тільки 18 все ж оснащені функцією розпізнавання номерних знаків, однак така фактично не може використовуватись, оскільки міськрадою дотепер не закуплено відповідне програмне забезпечення.

Очевидним є те, що належне забезпечення міста Ужгорода якісною системою відеонагляду з високою роздільною здатністю та широким спектром пошуково-аналітичних функцій сприятиме розкриттю злочинів та підвищенню безпеки мешканців та гостей обласного центру. Важливою є також превентивна функція, яку в тій чи іншій мірі виконує відеозабепечення.

Власне, наголошуємо на тому, що така споглядальницька позиція, в жодній мірі не сприяє забезпеченню конституційних прав громадян, у першу чергу жителів міста Ужгород, 1щодо охорони їх життя, здоров’я та майна.

 

Пресслужба прокуратури Закарпатської області

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події