Вандали нищать «точки порятунку», які допомагають потерпілим у Карпатах

Опубліковано: | Переглядів: 437
 • Поділіться із друзями:

Упродовж року в рамках реалізації спільного партнерського проекту між Управлінням ДСНС України у Закарпатській області та Пардубицьким краєм Чеської Республіки, закарпатські рятувальники разом з іноземними колегами встановлювали точки порятунку людей у горах.

Дані своєрідні інформаційні вказівники жовтого кольору допомагають туристам швидко, а головне точно визначити свої GPS-координати,, щоб передати їх гірським рятувальникам у разі потрапляння у небезпеку. Також кожна табличка містить інформацію про телефони екстрених служб, назву місця знаходження та номер точки порятунку. Тож, туристу тільки залишиться набрати номер телефону та повідомити рятувальникам інформацію про своє місцезнаходження у горах.

А це значить, що допомога надійде швидше. Цьому підтвердження – реальні факти порятунку людей, які потрапляли в халепу цьогоріч у Карпатах. Також всі точки порятунку оприлюднені на інтерактивній карті

Здавалося б, що все суперово, аж ні. На жаль, окремі особи, які подорожують Карпатами, почали нищити відповідне маркування. Про це наголошують закарпатські гірські рятувальники, які вже знаходять понівечені та розтрощені таблички. Був випадок, коли один із туристів прихопив точку порятунку із собою, мовляв, на пам’ять. І, прикро, що таким недолугим “відпочивальникам зовсім “по барабану”, що на встановлення точок порятунку були затрачені відповідні кошти й зусилля. А головне, нищачи ці жовті таблички, такі малосвідомі особи можуть позбавити когось із потерпілих шансів на порятунок. Про це вандали, напевно, особливо не переймаються… А даремно, інформує У ДСНС України у Закарпатській області

Точки порятунку у горах це інформаційні вказівники жовтого кольору, що допомагають туристам у разі потрапляння у небезпеку. Здавалося б, що може бути краще, заблукав, знайшов точку порятунку, повідомив про це рятувальників і «вуаля» – допомога вже поруч і гірські пошуковці знають де тебе шукати. Цьому підтвердження – реальні факти порятунку людей, які потрапляли в халепу цьогоріч у Карпатах.

Все суперово, аж ні. Окремі особи, які подорожують Карпатами, вважають за необхідне прихопити точку порятунку із собою, мовляв, на пам’ять, або просто знищити чи розтрощити її.

Прикро, що таким несвідомим відпочивальникам все одно, що на встановлення точок порятунку були затрачені відповідні кошти й зусилля. А головне, нищачи їх, вони позбавляють когось із потерпілих шансів на порятунок. Про це вандали, напевно, особливо не переймаються… А даремно.

 

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події