З’ясовано обставини й деталі загибелі на Міжгірщині 20-річного електромонтера

Опубліковано: | Переглядів: 585
 • Поділіться із друзями:

Як встановила спеціальна комісія з розслідування нещасного випадку, створена при Управлінні Держпраці у Закарпатській області, керівництво та відповідальні посадові особи допустили порушення низки необхідних вимог як трудового законодавства, так і нормативно-правових актів з охорони праці.

Трагедія, про яку йдеться, сталася у селі Вучкове Міжгірського району.

У матеріалах справи вказано, що того дня, 18 вересня, бригада електромонтерів у складі десяти осіб, отримавши завдання монтувати повітряну лінію електропередач, прибула на місце роботи зранку, майже пів на десяту. Буквально за годину начальник дільниці повідомив, що лінія відключена. Далі провів, за його словами, інструктаж і визначив кожному обсяг роботи. 20-річному так званому електромонтеру, з яким власне й сталося нещастя, доручили слідкувати за тягловим канатом (тросом), з допомогою якого здійснювалося натягування проводів між опорами. Хлопець мав відтягувати у бік від автомобіля трос під час його натягування, щоб той не потрапляв під колеса. Як тягловий механізм для монтажу електричних проводів між опорами використовувалася вантажівка ГАЗ-66.

Було вже далеко по полудню, коли начальник дільниці і водночас водій ГАЗу послабив натяг тягового каната, заглушив мотор і дав вказівку двом іншим колегам, котрі саме зачепили третій провід на верхній траверсі опори, зупинити виконання роботи. Начальник, як пояснив сам, хотів перевірити натяг (провисання) новозмонтованих проводів. На верхній траверсі опори залишався прикріплений монтажний ролик (блок) і тяговий канат (трос), оскільки електромонтери не мали відповідного інструменту для демонтажу.

20-річний електромонтер (потерпілий) та його старший колега (обоє працювали за цивільно-правовими угодами), скориставшись вимушеною перервою, і щоб швидше закінчити роботу, самовільно вирішили зняти цей монтажний ролик разом з тяговим канатом. Вони взяли з автомобіля запобіжні пояси і піднялися на опору. Старший, вийшовши на верхню траверсу, під’єднав до неї строп запобіжного поясу і водночас від’єднав тяговий канат від проводу та передав його молодшому колезі. Сам тим часом почав знімати монтажний ролик, а хлопчина, прикріпивши кінець каната до свого запобіжного поясу, поступово став спускатися з опори.

На той момент ще один з членів бригади, аби доставити до іншої опори матеріал, сів у вантажівку, попередньо відчепивши від бампера натяжний канат, розвернув її і поїхав у протилежний бік від злощасної опори, де були двоє його колег. При розвороті автомобіль зачепив натяжний канат, прикріплений до запобіжного поясу 20-річного хлопця, стягнувши його з 15-метрової висоти. Чоловік, який сидів за кермом вантажівки, не побачив відразу, що накоїв. Тому волочив непритомного юнака близько 400 метрів, поки не почув крики колег.

На жаль, шансів на порятунок у потерпілого фактично не було. Від численних тілесних ушкоджень хлопець помер відразу. Як сказано у лікарському висновку, в потерпілого діагностували масивну внутрішню кровотечу, численні розриви внутрішніх органів, перелом основи черепа.

Основною причиною, через яку сталася ця жахлива трагедія, члени комісії називають недосконалість технологічного процесу. Але за цими сухими канцелярськими словами криються глибокі проблеми. Це і допущення до роботи працівників не за спеціальністю, без проходження відповідного навчання, перевірки знань з охорони праці і відсутність налагодженої системи управління охороною праці та контролю за дотриманням вимог нормативно-правових актів з ОП.

Розглянувши матеріали спеціального розслідування, члени комісії дійшли висновку, що цей нещасний випадок пов’язаний з виробництвом. Також було визначено коло посадових осіб, які допустили правопорушення, та намічені заходи щодо запобігання виникненню аналогічних нещасних випадків.

На цьому можна було б поставити крапку. Але у ході розслідування стали відомі й інші факти. Виявляється, загиблий працював на підставі укладеної цивільно-правової угоди, яка, до речі, застосовується для виконання конкретної роботи, спрямованої на одержання результатів праці. При цьому хлопець виконував роботи підвищеної небезпеки без відповідного навчання та перевірки знань. А особа, з якою підприємство має оформлені цивільно-правові відносини, не є суб’єктом отримання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки. Тому потерпілий не мав жодного права виконувати такі види робіт. Таким чином можна стверджувати, що загиблий був допущений до виконання робіт без оформлення трудових відносин.

Результати інспекційного відвідування засвідчили: керівництво ТОВ «Закарпатенергокомплект» допустило порушення вимог не лише нормативно-правових актів з охорони праці, а й трудового законодавства. Адже ТОВ використовувало працю 20-річного потерпілого, жителя села Білки Іршавського району, без оформлення трудового договору та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Як з’ясувалося, так само тут працювало ще семеро осіб.

Отож за допуск до роботи неоформлених працівників ТОВ доведеться сплатити штраф у розмірі понад один мільйон гривень, повідомляє Закарпаття онлайн.

«Карпатський об’єктив»

Залиште свій коментар

Анонси подій

Array

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події