Організоване голосування ромів та передвиборча агітація: як проходить голосування на Закарпатті
16:12 21.07

Організоване голосування ромів та передвиборча агітація: як проходить голосування на Закарпатті

Події 245

Сьогодні, 21 липня, в Україні – позачергові вибори депутатів Верховної Ради. Новий склад парламенту складатиметься із 450 депутатів. 

Їх ми обираємо за змішаною, пропорційно-мажоритарною системою. Половина нардепів пройде в парламент за результатами голосування за виборчими списками від політичних партій (пропорційна система). Ще 225 членів Верховної Ради ми обиратимемо в одномандатних виборчих округах (ОВК) за мажоритарною системою відносної більшості.

Читайте також: На виборчій дільниці в Королеві зафіксовано ознаки підкупу виборців. ВІДЕО

Станом на 12 годину на Закарпатті проголосували понад 116 тис. виборців.

Не обійшлося і без порушень. Місцеві ЗМІ повідомили про те, що на одній із дільниць спостерігач зафіксував як виборець у кабінці для голосування фотографував бюлетень. Наразі на місці працюють правоохоронці.

Також повідомлялося про ймовірний підкуп виборців у ромському таборі Мукачева.

Наші кореспонденти особисто переконалися, що ромське населення краю неабияк активно бере участь у цих виборах. Власне у селі Руські Комарівці ми зафіксували, як роми організовано під’їжджали до виборчої дільниці №210584 на мікроавтобусах. Місцеві подейкують, що відбулося таке голосування за кураторством барона, який агітував тільки за одного кандидата.

У свою чергу самі ж роми, з якими нам вдалося поспілкуватися на дільниці розповідають: вибори до парламенту – їхній шанс змінити своє життя на краще.

– Роми Закарпаття завжди відчували, що немають таких прав і свобод, як інші жителі. Тому ми віримо, що зараз можемо щось змінити, адже маємо нового президента. Тому приходимо і госуємо. Я вважаю, що це добре і правильно, – розповів один із представників ромської громади Руських Комарівців Томаш Вароді.

У свою чергу голова дільниці Любов Місяйло зазначила: роми дійсно активні, але жодних порушень не виникало. Усе відбувається у рамках виборчого законодавства.

Варто також зазначити, що у селах Довге Поле, Розівка та Тийглаш нами було зафіксоване порушення Закону України, зокрема статтю 70 (про передвиборчу агітацію). У цих селах так і не зняли агітаційні листівки із наступними кандидатами: Робертом Горватом, Юрієм Чижмарем, Діаною Кайніц, Андрієм Погорєловим, Михайлом Ващинцем.

Детальніше про хід голосування на Закарпатті читайте згодом.

 

Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне