В Ужгороді 48 правоохоронців пройшли навчання щодо особливостей виборчого законодавства

Опубліковано: | Переглядів: 499
 • Поділіться із друзями:

22 лютого в Ужгороді відбувся тренінг про особливості виборчого законодавства для працівників поліції Закарпаття, який ініціювала Громадянська мережа ОПОРА в рамках проекту «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу».

Навчання провели координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області Тарас Прокоп та громадська омбудсменка ОПОРИ у Львівській області Ярина Гаєцька-Колотило. Тренінг пройшли 48 працівників та працівниць поліції. Перша частина навчань була для представників поліції превенції, друга – для працівників головного слідчого управління ГУНП у Закарпатській області.

На початку тренінгу Тарас Прокоп пояснив присутнім, для чого варто співпрацювати поліції та громадським організаціям у ході виборчих перегонів.

«Порушення виборчого законодавства у ході кампаній будуть і далі, якщо на них належно не реагувати. Зараз ми спостерігаємо, що після того, як почалася співпраця із правоохоронними органами, і вони почали активно реагувати на ці порушення, відповідно їх стає менше. Тому я вважаю, що наша співпраця має продовжуватися та бути доволі тісною», –  зазначив він.

Як зазначила Ярина Гаєцька-Колотило, виборче законодавство конче необхідно знати, адже всі диспозиції норм Кодексу про адміністративні правопорушення і Кримінального кодексу України є бланкетними і це означає , що правоохоронці в будь-якому разі повинні звертатися до виборчого законодавства.

«Наше завдання сьогодні – зорієнтувати вас, наскільки це можливо, на що варто звертати увагу. Мене теж дуже тішить співпраця із Національною поліцією, якої не було за всі попередні виборчі кампанії. Наразі ми побили всі рекорди стосовно кількості зареєстрованих кандидатів у Президенти, кількості громадських організацій, які планують спостерігати за ходом виборчого процесу, тому можемо уявити, якими будуть натовпи людей на виборчих дільницях. Саме тому ми сподіваємося, що з боку Національної поліції буде сприяння підтримці того, щоб цей виборчий процес відбувся прозоро, демократично, на законних засадах», – каже Ярина Гаєцька-Колотилова.

Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, полковник поліції Ярослав Лебович під час тренінгу поінформував, що поліція області націлена на захист виборчих прав громадян України і готова реагувати на усі потенційні порушення закону. Ярослав Лебович зазначив, що станом на  22 лютого поліція зареєструвала більше 60 звернень щодо ознак порушень передвиборчого законодавства, за результатами перевірки складено та направлено на розгляд суду 16 адмінпротоколів. Ярослав Лебович одразу пояснив, що така різниця між зверненнями і кількістю протоколів зумовлена тим, що на один же й той факт можливого порушення закону надходять зверненням від різних сторін, поліція реагує на усі звернення, однак за одним фактом починається одне провадження, навіть якщо звернень було багато, а всі матеріали щодо справи об’єднуються.

«У нас (Закарпатській області – Авт.) 810 виборчих дільниць, треба 1600 осіб, аби по 2 особи було на дільниці. – зазначив Ярослав Лебович. – Наразі є вказівка міністра внутрішніх справ про виділення нам особового складу з числа підрозділів, які нам не підпорядковуються». Тобто, як пояснив заступник начальника Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, для забезпечення законності під час виборів будуть залучені і ті підрозділи, які не підпорядковані обласному ГУНП, наприклад – працівники управління захисту економіки, патрульної поліції, поліції охорони тощо.

Під час навчання учасники розглянули приклади правопорушень, які можуть виникнути у ході виборчої кампанії Президента та у сам день виборів – 31 березня та, у разі другого туру, 21 квітня. Наприклад, фотографування виборчого бюлетеня, підвезення виборців до дільниці тощо. Було проведено і практичні заняття та детальний розбір окремих кейсів щодо порушень виборчого законодавства.

«Карпатський об’єктив»

Анонси подій

Останні новини

Переглянути всі Останні новини
city.uz.ua Globalistic crossword

  Ми в соцмережах:

Спецпроекти

Заробітчани

Життєві історії

Запитання юристу

 • Україна є Стороною декількох багатосторонніх конвенцій, які передбачають спрощену процедуру звернення для вирішення питання про стягнення аліментів на території Договірних держав[*] таких конвенцій: - Конвенція ООН про стягнення аліментів за кордоном 1956 року (діє у відносинах з такими державами: Алжир, Аргентина, Австралія, Австрія, Барбадос, Бельгія, Болівія, Буркіна Фасо, Камбоджія, Кабо-Верде, Центрально-Африканська Республіка, Чилі, Колумбія, Хорватія, Республіка Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Еквадор, Домініканська Республіка, Ель Сальвадор, Куба, Ватикан, Естонська Республіка, Фінляндія, Французька Республіка, Федеративна Республіка Німеччина, Грецька Республіка, Гватемала, Гаїті, Ватикан, Угорська Республіка, Ірландія, Держава Ізраїль, Італійська Республіка, Киргизька Республіка, Ліберія, Люксембург, Мексика, Монако, Марокко, Нідерланди, Нова Зеландія, Нігер, Пакистан, Філіппіни, Республіка Польша, Португальська Республіка, Республіка Молдова, Румунська Республіка, Сербія, Сейшели, Словацька Республіка, Словенія, Шрі-Ланка, Королівство Іспанія, Сурінам, Швеція, Щвейцарія, Македонія, Туніс, Великобританія, Уругвай)    - Гаазька конвенція про міжнародне стягнення аліментів на дітей та інших видів сімейного утримання 2007 року (діє у відносинах з такими державами: країни-члени Європейського Союзу /крім Данії та Ірландії/, Албанія, Республіка Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Гайана, Гондурас, Республіка Казахстан, Чорногорія, Нікарагуа, Норвегія, Турецька Республіка, Сполучені Штати Америки) - Мінська конвенція про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах 1993 року (діє у відносинах з державами-учасницями СНД: Азербайджан, Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменистан, Узбекистан).

  19:1711.10.20190
 • «Добрий день.

  18:3311.12.20180
 • «Доброго дня, я офіційно одружилася з громадянином Словаччини, але в мене є дитина від іншого чоловіка – українця.

  12:1109.11.20180
 • Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили.

  18:0503.10.20180
 • Апостилювання – це один із правових режимів визнання юридичної чинності українських документів, які мають використовуватися за кордоном.

  17:0423.09.20180

Історія Закарпаття

Новини Закарпаття

Спортивні новини

Надзвичайні та кримінальні події