106175
12:50 15.042022

Закарпатські фахівці БПД долучаються до документування воєнних злочинів рф

Події 1418

Розширена робоча нарада за участі керівників і фахівців центрів БПД на Закарпатті та прокурорів, зокрема, представників офісу Генпрокуратури, відбулася у Регіональному центрі з надання БВПД у Закарпатській області.

Як зазначив директор Регіонального центру Василь Попадинець, «метою зустрічі є узгодження спільного алгоритму дій та співпраці щодо збору відомостей від осіб, які були очевидцями або потерпілими від воєнних злочинів на території України. Важливим напрямком цієї роботи є посилення інформування вимушених переселенців про важливість свідчень очевидців чи потерпілих про воєнні злочини рашистських окупантів».

Представники прокуратури та керівники Ужгородського, Мукачівського та Хустського місцевих центрів з надання БВПД детально обговорили шляхи співпраці центрів та бюро з прокуратурою щодо фіксації воєнних злочинів, а також злочинів проти людяності, заподіяних унаслідок повномасштабного вторгнення рф на територію нашої держави. Сторони визначили відповідальних за комунікацію фахівців та з метою ефективної співпраці, домовилися про обмін необхідною інформацією, контактними даними відповідальних працівників у регіонах області. Фахівці виокремили деякі проблемні питання, серед яких – небажання внутрішніх переселенців давати свідчення. Саме тому правопросвітництво, роз’яснювальна робота серед ВПО є дуже важливою. Переселенці не повинні боятися, що їхні свідчення можуть бути розголошеними. Окрім того, завдяки документуванню злочинів рф можна буде отримати компенсацію за завдані збитки, визначати розмір репарації від рф та притягнути винних до кримінальної відповідальності.

Надати свідчення про злочини можна і на сайті інтернет-ресурсу https://warcrimes.gov.ua/. Тут є покрокова інструкція для тих, хто передає свідчення про злочини рф, дотримуючись її, кожен зможе зробити великий вклад у нашу спільну перемогу і на юридичному фронті.

Небайдужих громадян з числа внутрішніх переселенців, які є очевидцями злочинних дій росії проти цивільного населення чи безпосередньо потерпіли від вчинених нею воєнних злочинів; проживають чи тимчасово перебувають в Закарпатській області; особисто бажають надати покази, представники прокуратури запрошують телефонувате за номером: +380 66 916 9433.

Бажаючі надати свідчення про злочини рф можуть також звернутися до фахівців місцевих центрів та бюро правової допомоги, або зателефонувати до центрів з надання безоплатної правової допомоги за наступними номерами:

Мукачівський місцевий центр – +38 095 83 11 574.

Ужгородський місцевий центр – +38 095-489-14-36,

Хустський місцевий центр – +38 096-183-38-10.

Якщо ви потребуєте безоплатну правову допомогу, телефонуйте на єдиний контакт-номер системи БПД 0800213103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в Україні), яка залучена до сприяння документування свідчень з метою притягнення до кримінальної відповідальності та відшкодування заподіяних війною збитків.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне