101300
08:30 20.122021

Черги на кордонах Закарпаття вже стартували

Події 9828

Напередодні різдвяно-новорічних свят на коронах Закарпаття традиційно спостерігаються величезні черги. Це пов’язано, насамперед, з поверненням заробітчан додому, адже святковий період закарпатці, зазвичай, проводять у сімейному колі.

Тож крім прогнозованих черг з вантажівок, які вже з початку грудня можна побачити за кілька кілометрів до КПП «Ужгород – Вишнє Немецьке», кілька днів спостерігаються й черги з сотень легкових автомобілів. Якщо з українського боку все спокійно, то зі Словаччини автомобілі чекають перетину кордону більше 10 годин. А на пункті пропуску «Малий Березний – Убля», який також розташований на українсько-словацькому кордоні черги розтягнулися на 3 км.

Пояснення таким заторам дала закарпатська митниця, яка й попросила громадян оминати КПП «Ужгород-Вишнє Немецьке» через ремонтні роботи. Відповідне звернення опублікували на офіційній сторінці митниці у Фейсбук.

«У зв’язку з обмеженням пропускної спроможності на пасажирській ділянці міжнародного автомобільного пункту пропуску «Ужгород – Вишнє-Нємецьке», 18 грудня сформувалася велика черга у напрямку на в’їзд до України. У грудні – січні 2021 – 2022 років на даному переході розпочалися об’ємні роботи реконструкції з укладанням нового дорожнього покриття.

Просимо громадян це врахувати та, при можливості, обирати інші пункти пропуску, зокрема, з боку Словаччини – «Малий Березний – Убля» та пішохідний «Малі Селменці – Великі Селменці», з Угорщини – митні пости «Тиса», «Лужанка» та «Вилок». Орієнтовний термін обмеження пропускної спроможності транспортних засобів – 2 місяці», – зазначають у митниці.

Великі черги спостерігалися й на українсько-польському кордоні, що у Львівській області – близько 500 автівок чекали, щоб потрапити до сусідньої країни 15 грудня. Це пов’язано з новими карантинними обмеженнями, що встановив уряд Польщі. Відтак, громадяни, що прибувають до Республіки Польща з-поза меж Європейського Союзу, у тому числі з України, мають надати представникам Прикордонної служби Польщі, крім сертифіката про вакцинацію, результати негативного тесту SARS-CoV-2, польською або англійською мовами, зробленого не раніше ніж за 24 години до перетину кордону. Це й затримувало перевірку, а деякі автомобілі навіть розвертали назад.

Вікторія КОПИНЕЦЬ

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне