100004
10:57 24.112021

На Закарпатті виявлено майже 700 випадків крадіжок газу на 3 млн грн

Події 559

За 10 місяців поточного року спеціалістами АТ «Закарпатгаз» виявлено майже 700 випадків крадіжок природного газу на загальну суму понад 3 млн грн. Це на 5% (31 випадків) більше, а ніж за аналогічний період минулого року. Станом на початок листопада, порушники уже відшкодували збитки і сплатили суму у розмірі 2,4 млн грн.

Переважна більшість порушень, а саме 545 випадки, здійснено побутовими споживачами, тобто населенням, а 142 — непобутовими. Найпоширеніші з них – несанкціоноване відновлення газоспоживання. Також фіксуються випадки незаконних врізок у газопроводи та втручання в роботу лічильників обліку газу. Виявляючи такі факти, спеціалісти діють відповідно до інструкцій.

«Деякі споживачі навіть після припинення газопостачання намагаються незаконно користуватися газом. По-перше, такі дії тягнуть за собою серйозні штрафи та відповідальність перед законом. По-друге, самовільне втручання у роботу системи газопостачання — особливо небезпечне. Такі дії можуть призвести до ситуацій із летальними наслідками», — прокоментував технічний директор АТ «Закарпатгаз» Сергій Козар.

За словами технічного директора, після виявлення протиправних дій з боку споживачів спеціалісти підприємства складають акт про порушення, припиняють постачання газу і передають матеріали на розгляд відповідної комісії. Комісія визначає суму завданих товариству збитків, а якщо споживач відмовляється її сплачувати, — справу передають до суду.

На підприємстві зазначають, що про факти несанкціонованого відбору газу можна повідомляти за номером гарячої лінії 067-817-85-22, або ж листом на адресу office@zkgas.com.ua. Це дасть змогу виявити порушника і припинити практику, коли за нечесну поведінку одних у підсумку розраховуються інші споживачі. Адже, незаконно відбираючи газ із системи, та не сплачуючи при цьому, збільшується вартість виробничо-технологічних витрат підприємства, що напряму впливає на тариф на послугу з розподілу. Повідомлення на гарячу лінію приймаються також анонімно.

Про це повідомляє пресслужба АТ «Закарпатгаз».

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Головне